مقدمه

در عصر حاضر  شاهد جهش سریع و بدیع در زیرساختهای علم و فناوری هستیم. حرکت هایی که به مدد آنها باید تحولاتی مبنایی در آینده توسعه علمی دنیا و تحقق ( جامعه دانش بنیان ) روی دهد. از این رو بدون شک تحقق نقشه جامع علمی کشور و حرکت به سوی آرمان های تعریف شده در حوزه علم و فناوری، مصرح در سند چشم انداز جمهوری اسلامی ایران در افق 1404 به همدلی و عزم و انگیزش جهادی در عرصه تعلیم و تربیت بویژه در جامعه دانشگاهی نیازمند است.

حال با توجه به اينكه دانشگاه به عنوان بزرگترين و غني ترين سازمان فرهنگي و علمي كشور نقش بسيار تأثير گذاري در رشد و تعالي محيط ايفاد مي كند و با عنایت به اينكه وجود اين نهاد علمي – فرهنگي سهم بسزايي در افزايش سطح تحصيلات و در پي آن ارتقاي فرهنگ اجتماعي دارد شرکت گسترش انفورماتیک ایران در سال 1376 اقدام به تأسيس مرکز آموزشی علمی کاربردی گسترش انفورماتیک ایران  نمود تا درساير فعاليت هاي تخصصی ، علمي و اجتماعي خود ، خدمتي ديگر به مردمان و شهروندان ارائه نمايد.

واحد آموزش شرکت شامل مرکز علمي كاربردي، مرکزآموزشهای تخصصی کاربردی،  موسسه بین المللی اپتك، بنیاد ICDL و مرکز فنی حرفه ای می باشد. مرکز علمي كاربردي، زير نظر دانشگاه جامع علمي –كاربردي از ابتدای فعالیت تا کنون با جذب بیش از 7564 در 35 رشته و گرایش تحصیلی در مقاطع مختلف کاردانی و کارشناسی فعالیت می نماید.  همچنین با توجه به ظرفیت شناسی انجام شده و مذاکرات صورت گرفته با دانشگاه جامع و با ورود رشته های متعدد تحصیلی در مقاطع مختلف تحصیلی (کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد) این مرکز موفق گردیده است در سال 1392 به بزرگترين مركز علمي كاربردي در حوزه IT تبدیل شود و از كليه رشته هاي موجود در اين حوزه در دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور بهره مند گردد و همچنین در حوزه بانکی در رشته کارشناسی حرفه ای حسابداری مالی و در سال 1393 در رشته کارشناسی حرفه ای حسابداری بانکی به داوطلبان ارائه خدمت نمايد .

تاریخچه            

پیرو مذاكرات صورت گرفته دربدو تأسيس اين مرکز و انجام هماهنگي هاي مربوطه با سازمانهاي ذيربط (سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران ، وزارت صنعت، معدن و تجارت) امكاناتي جهت شروع فعاليت اين مرکز اختصاص يافت.

فعاليت اين مرکز در بهمن ماه 1376 در طبقه اول ساختمان مرکزی شرکت واقع در خیابان اتحادیه با پذیرش 109 دانشجو در چهار دوره کاردانی ناپیوسته در رشته های نرم افزار کامپیوتر، نرم افزار سیستم، سخت افزار کامپیوتر و تعمیرات سخت افزار کامپیوتر آغاز گردید و با توجه به افزایش دانشجو در آبان ماه 1378 به ساختمان شماره 2 شرکت واقع در خیابان فتحی شقاقی نقل مکان کرد و در سال 1382 علاوه بر دوره های کاردانی ناپیوسته مجوز برگزاری تنها دوره کارشناسی ناپیوسته مهندسی تکنولوژی نرم افزار کامپیوتر را نیز اخذ نمود و مجددا" با توجه به افزایش تعداد  دانشجو در خرداد ماه 1382 به ساختمان فعلی كه  از طرف سازمان گسترش در اختيار اين مرکز قرار گرفته نقل مکان کرد و دو طبقه از ساختمان مذکور به مرکز اختصاص یافت. و از پایان سال 1391 با توجه به ظرفیت شناسی انجام شده و مذاکرات صورت گرفته با دانشگاه جامع و با ورود رشته های متعدد تحصیلی در مقاطع مختلف تحصیلی (کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد) این مرکز موفق گردیده است در سال 1392 به بزرگترين مركز علمي كاربردي در حوزه IT تبدیل شود و از كليه رشته هاي موجود در اين حوزه در دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور بهره مند گردد و همچنین در حوزه بانکی در رشته کارشناسی حرفه ای حسابداری مالی و در سال 1393 در رشته کارشناسی حرفه ای حسابداری بانکی به داوطلبان ارائه خدمت نمايد. 

لیست دوره های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته

ردیف مقطع رشته تحصیلی
1 کارشناسی حرفه ای   حسابداری بانکی
2 کارشناسی حرفه ای   حسابداری مالی
3 کارشناسی حرفه ای    مدیریت وصول مطالبات
4 کارشناسی حرفه ای   مدیریت شعب بانک
5 مهندسی فناوری   سیستم های سخت افزاری رایانه
6 مهندسی فناوری   شبکه های کامپیوتری 
7 مهندسی فناوری  خدمات رایانه ای در شهرداری
8 مهندسی فناوری  برنامه نویسی تحت وب
9 مهندسی فناوری  طراحی صفحات وب 
10 مهندسی فناوری  تجارت الکترونیک 
11 مهندسی فناوری  امنیت اطلاعات
12 مهندسی فناوری  فناوری اطلاعات 
13 کاردانی فنی  ارتباطات و فناوری اطلاعاتICT 
14 کاردانی فنی  اینترنت و شبکه های گسترده 
15 کاردانی فنی  سیستم های کامپیوتری
16 کاردانی فنی  برنامه سازی کامپیوتری
17 کاردانی فنی  شبکه های کامپیوتری 
18 کارادنی حرفه ای امور بانکی

 

 

اطلاعات تماس

 

  • آدرس: ایران، تهران
  • خیابان انقلاب - بین پل حافظ و خیابان نجات الهی
  • دانشگاه گسترش انفورماتیک ایران پلاک 860 
  • تلفن تماس:5-66706053(021)

نظر کاربران

بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…